Objawy zapalenia płuc

Objawy zapalenia płuc

2015-04-09

Gorączka, ból w klatce piersiowej podczas oddychania czy suchy kaszel… Oto najczęstsze objawy związane z zapaleniem płuc. Jak się okazuje, wspomniana choroba może mieć – w zależności od przyczyny – bardzo różnorodne objawy. Nie można ich bagatelizować, ponieważ nieleczone zapalenie płuc zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale również życiu.

Objawy zapalenia płuc

Klasyczne zapalenie płuc

Standardowe i jednocześnie najpopularniejsze objawy zapalenia płuc to między innymi gorączka oaz męczący, suchy kaszel. Zazwyczaj wspomnianym dolegliwościom towarzyszy również uciążliwy ból pojawiający się w klatce piersiowej podczas oddychania. Ponadto, podczas odkrztuszania nierzadko pojawia się wydzielina o żółto-zielonkawym zabarwieniu.

Bakteryjne zapalenie płuc

Zapalenie płuc wywoływane przez bakterie przebiega bardzo gwałtownie. Chorobie towarzyszy wysoka gorączka, dreszcze, ogólne osłabienie oraz męczący, suchy kaszel. Mogą pojawić się nawet wymioty i bóle w klatce piersiowej.

Wirusowe zapalenie płuc

Nawet 20% zapaleń płucnych wywołują groźne wirusy. Objawy związane z wirusowym zapaleniem płuc to między innymi bóle mięśni i stawów oraz gorączka. Chorym w drugiej fazie choroby nierzadko towarzyszą również duszności i – podobnie jak w poprzednich przypadkach – suchy kaszel.

Zapalenia płuc z pewnością nie można bagatelizować. Jeśli zaobserwujemy wyżej wymienione objawy, powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza. Choroba jest na szczęście całkowicie wyleczalna. Pacjentom zaleca się odpoczynek oraz spożywanie dużej ilości płynów. Zazwyczaj lekarz przepisuje również leki ułatwiające odkrztuszanie, czasami antybiotyki oraz wykonanie RTG klatki piersiowej.

Brak komentarzy
Kontakt z redakcją | Reklama | Nota prawna | Komentarze | Polityka Cookies
Copyright 2007-2008 e-zdrowie.info. All rights reserved.