Zdrowie - 2

Zdrowie - 2

Niedobór kwasu foliowegoFolacyna, czyli powszechnie znany kwas foliowy, jest potrzebny każdemu człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W dzisiejszych czasach jednak powszechny jest niedobór tej witaminy u osób w różnym wieku i o różnej płci.
Alergiczne choroby oczuStatystki pokazują, że aż kilkanaście procent ludzi na świecie zmaga się z chorobami oczu o podłożu alergicznym. Na zapalenie alergiczne narażone są przede wszystkim spojówki, rogówki oraz powieki. Najpopularniejsze schorzenia alergiczne oka to między innymi kontaktowe zapalenie skóry powiek i alergiczne zapalenie spojówek.
Szpitalne zapalenie płucSzpitalne zapalenie płuc jest niezwykle groźnym rodzajem zapalenia. Występuje u chorych przebywających na szpitalnym oddziale z zupełnie innych przyczyn przez co najmniej 48 godzin. Choroba różni się od zwykłego zapalenia płuc przede wszystkim rodzajem wywołujących je patogenów.
Objawy zapalenia płucGorączka, ból w klatce piersiowej podczas oddychania czy suchy kaszel… Oto najczęstsze objawy związane z zapaleniem płuc. Jak się okazuje, wspomniana choroba może mieć – w zależności od przyczyny – bardzo różnorodne objawy. Nie można ich bagatelizować, ponieważ nieleczone zapalenie płuc zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale również życiu.
Przejdź do strony: < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 77 >
Kontakt z redakcją | Reklama | Nota prawna | Komentarze | Polityka Cookies
Copyright 2007-2008 e-zdrowie.info. All rights reserved.