Zdrowie - 12

Zdrowie - 12

Zerwane ścięgna - przyczyny, objawy, leczenieCałkowite bądź częściowe zerwanie ścięgna jest poważnym i bolesnym problemem. Najczęściej dotyka ono ścięgna Achillesa, biegnącego wzdłuż mięśni łydki, do pięty. Nadwyrężenie tego ścięgna powoduje silny ból; naderwanie najczęściej objawia się głośnym trzaskiem i bólem. Jeżeli ścięgno jest przerwane, stopa przyjmuje pozycje w zgięciu grzbietowym, a jeśli część włókien nie zostaje uszkodzona, możliwe jest jedynie nieznaczne zgięcie. Zerwanie innych ścięgien ma dużo mniej drastyczny przebieg, jednak jest równie bolesne.
Co robić w przypadku wypadnięcia dysku?Wypadnięcie dysku w fachowej terminologii nazywane jest przepukliną krążka międzykręgowego. Powoduje niesamowity ból nasilający się głównie przy ruchach i bardzo często „blokuje” osobę w zgiętej pozycji. Jak więc radzić sobie w sytuacji wypadnięcia dysku?
Zatrucia przewlekłeZatrucia przewlekłe spowodowane są działaniem małych dawek trucizny, które podawane są przez dłuższy czas. Trucizną jest substancja, która dostaje się do naszego organizmu i powoduje wiele szkód. Zazwyczaj trafia ona przez pomyłkę lub z braku nie wiedzy. Zdarzają się również przypadki próby samobójstwa właśnie przez otrucie.
Odmiedniczkowe zapalenie nerek - przyczyny, objawy, leczenieNerki są bardzo ważnym narządem, odpowiadającym za filtrowanie krwi i usuwanie z niej toksycznych substancji. Każda więc choroba dotycząca nerek, jest niebezpieczna dla całego naszego organizmu, ponieważ hamuje usuwanie toksyn, co może doprowadzić do zatrucia całego ustroju.
Przejdź do strony: < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 77 >
Kontakt z redakcją | Reklama | Nota prawna | Komentarze | Polityka Cookies
Copyright 2007-2008 e-zdrowie.info. All rights reserved.