Zdrowie - 10

Zdrowie - 10

Zespół jelita drażliwegoZespół jelita drażliwego to choroba przewodu pokarmowego dotykająca prawie 20 proc. ludzi. Pomimo tak ogromnej ilości zachorowań, pierwotna przyczyna choroby jest nie znana.
Domowe sposoby na katarKatar należy do dość częstych dolegliwości górnych dróg oddechowych. Czy jednak można go uznać za chorobę, czy też jest on jedynie objawem poważniejszych schorzeń? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Może być zarazem jednym i drugim. Zatem zastanówmy się jak sobie radzić z katarem za pomocą domowych metod.
Szkorbut - przyczyny, objawy, leczenieSzkorbut to choroba mająca bardzo długą historię. Opisywany już ok. 460 p.n.e. - 360 p.n.e. przez Hipokratesa. Choroba mająca niemały wpływ na przebieg m.in. I wojny światowej. Przełom we właściwym odkryciu jej przyczyn nastąpił w 1932 roku.
Choroba zwyrodnieniowa stawówChoroba, z którą zmaga się ponad połowa osób po 40. roku życia, coraz częściej dotyka młodych ludzi. Czym właściwie jest i skąd się bierze zwyrodnienie stawów u tak wielu osób?
Przejdź do strony: < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 77 >
Kontakt z redakcją | Reklama | Nota prawna | Komentarze | Polityka Cookies
Copyright 2007-2008 e-zdrowie.info. All rights reserved.