Zdrowie - 1

Zdrowie - 1

Zakażenie Coxiella burnetti: Gorączka Q zwana kozią grypąGorączka Q jest zoonozą, czyli chorobą rozprzestrzenianą przez zwierzęta (głównie owce, kozy i bydło). Stąd też używa się nazwy kozia grypa. U zwierząt przebiega zwykle w formie utajonej, objawia się dopiero przy zarażeniu człowieka.
Lęk wysokości - objawy akrofobiiAkrofobia objawia się lękiem przed przebywaniem na wysokościach, wywołanym obawą przed spadnięciem. Osobę, która znalazła się na dużych wysokościach paraliżuje nadmierny strach oraz towarzyszą jej bardzo silne emocje. Lęk wysokości jest uciążliwy i zniewalający, dlatego należy go jak najszybciej leczyć.
Akrofobia - lęk wysokości - przyczyny i leczenieAkrofobia potocznie określa się ją jako lęk wysokości, co doskonale przybliża jej definicję. Jest ciężką przypadłością, która w niektórych sytuacjach uniemożliwia osobie normalne funkcjonowanie. Akrofobia to lęk przed przebywaniem na dużej wysokości i obawa przed tym, że można z niej spaść.
Objawy niedoboru kwasu foliowegoMylne jest przekonanie, że na niedobór kwasu foliowego cierpią wyłącznie kobiety w ciąży, w rzeczywistości cierpią na niego zarówno osoby starsze i młodsze, niezależnie od płci. Kwas foliowy, inaczej zwany folacyną, jest niezbędnym składnikiem do funkcjonowania naszego organizmu, a jego niedobór niesie za sobą poważne konsekwencje.
Przejdź do strony: < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 77 >
Kontakt z redakcją | Reklama | Nota prawna | Komentarze | Polityka Cookies
Copyright 2007-2008 e-zdrowie.info. All rights reserved.